Новини, оголошення

Семінар-практикум з хірургії у рамках Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених.

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 14:41 Гирла Ян Вікторович БДМУ, Чернівці   [ оновлено 2 черв. 2016 р., 06:46 ]

3 квітня 2014 р. у лекційній аудиторії кафедри хірургії БДМУ у рамках Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених відбувся семінар-практикум з хірургії, в якому взяли участь понад 30 студентів з нашого університету, а також з Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Румунії, Республіки Молдова.
        Організатори заходу забезпечили можливість оволодіння технікою зав’язування хірургічних вузлів та накладання швів на розроблених на кафедрі стендах-тренажерах.
        Практикум проводили к. мед.н. Я.Ю. Войтів, к.мед.н. Я.В. Гирла, ас. В.І. Москалюк, які показали майстер-клас по зав’язуванню хірургічних вузлів різними способами та методики накладання окремих швів. Усі охочі мали можливість потренуватись у набутті цих навичок, а також пройти своєрідний тест на якість їх виконання під контролем співробітників кафедри. Дані тренажери на подібних заходах у БДМУ застосовані вперше, що підвищило інтерес молодих вчених до програми         семінару, які висловили думку про важливість подібних тренувань для студентів.

З великим захопленням учасники зустріли другий етап практикуму – тренінг на лапароскопічному тренажері, де кожен міг в умовах, максимально наближених до реальних, виконати ряд вправ, направлених на покращення координації та точності рухів, спробувати накласти шви та зав’язати хірургічний вузол, що необхідно при виконанні лапароскопічних втручань. Майстер-клас по лапароскопічних маніпуляціях провели завідувач кафедри хірургії БДМУ професор І.Ю Полянський та доцент М.М. Гресько.

Особливістю заходу стала пряма відеотрансляція з операційної у комп’ютерний клас кафедри
хірургії, де учасники семінару – практикуму мали можливість спостерігати за всіма етапами оперативного втручання, яке виконував доц. В.В. Андрієць. Співробітники кафедри фахово коментували хід операції та відповідали на чисельні запитання учасників практикуму.
        Усі учасники семінару-практикуму з ентузіазмом брали участь у запропонованих заходах та висловились про необхідність ширшого інтегрування подібної програми з практичних навичок у навчальний процес.
        Найактивніші студенти отримали відповідний сертифікат, який засвідчив про їх участь у семінарі.
Згадкою для всіх учасників про семінар – практикум з хірургії стало загальне фото учасників із співробітниками кафедри.

Секційне засідання з хірургії, офтальмології та отариноларингології у рамках Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених «Сучасні аспекти медицини та фармації».

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 14:24 Гирла Ян Вікторович БДМУ, Чернівці   [ оновлено 2 черв. 2016 р., 06:46 ]

2 квітня 2014 року у конференц-залі кафедри хірургії Буковинського державного медичного університету відбулось секційне засідання з хірургії, офтальмології та отариноларингології Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених «Сучасні аспекти медицини та фармації». У роботі секційного засідання прийняли участь 14 молодих вчених з Буковинського державного медичного університету, Луганська, Запоріжжя, Республіки Молдови.

Відкрив засідання голова секції – завідувач кафедри хірургії, професор І.Ю. Полянський. Учасники презентували доповіді на різноманітні актуальні тематики з хірургії, анестезіології, офтальмології. Приємно вразив високий науковий та методичний рівень доповідей та наявність робіт з власними винаходами та напрацюваннями молодих вчених. Усі учасники секційного засідання з ентузіазмом брали участь у науковій дискусії та обговоренні наукових робіт.

Згідно результатів роботи секційного засідання найкращими були визнані роботи: студента 6 курсу БДМУ А.Ф. Гринчука (1 місце); студентки Т.С. Павлової ЗДМУ та студента 4 курсу БДМУ В.М. Васкула (2 місце); студентки О.В. Берназ з Кишинівського медичного університету ім. Н.Тесеміцану та студента 4 курсу БДМУ Рудого О.О. (3 місце).

Заохочувальними грамотами за кращу презентацію нагороджено: студентів БДМУ Липку В.Т., Рибарчук А.В.; за оригінальність досліджень – студентів БДМУ Неміш І.Л., Лудчак Н.В.; за активну участь у науковій дискусії відмічено молодого вченого з Луганського мед університету Іванова О.С. та студента БДМУ Ткачука .М.

Секретар секційного засідання к.мед.н.  Войтів Я.Ю.