Семінар-практикум з хірургії у рамках Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених.

опубліковано 14 квіт. 2014 р., 14:41 Гирла Ян Вікторович БДМУ, Чернівці   [ оновлено 2 черв. 2016 р., 06:46 ]
       3 квітня 2014 р. у лекційній аудиторії кафедри хірургії БДМУ у рамках Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених відбувся семінар-практикум з хірургії, в якому взяли участь понад 30 студентів з нашого університету, а також з Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Румунії, Республіки Молдова.
        Організатори заходу забезпечили можливість оволодіння технікою зав’язування хірургічних вузлів та накладання швів на розроблених на кафедрі стендах-тренажерах.
        Практикум проводили к. мед.н. Я.Ю. Войтів, к.мед.н. Я.В. Гирла, ас. В.І. Москалюк, які показали майстер-клас по зав’язуванню хірургічних вузлів різними способами та методики накладання окремих швів. Усі охочі мали можливість потренуватись у набутті цих навичок, а також пройти своєрідний тест на якість їх виконання під контролем співробітників кафедри. Дані тренажери на подібних заходах у БДМУ застосовані вперше, що підвищило інтерес молодих вчених до програми         семінару, які висловили думку про важливість подібних тренувань для студентів.       
         
З великим захопленням учасники зустріли другий етап практикуму – тренінг на лапароскопічному тренажері, де кожен міг в умовах, максимально наближених до реальних, виконати ряд вправ, направлених на покращення координації та точності рухів, спробувати накласти шви та зав’язати хірургічний вузол, що необхідно при виконанні лапароскопічних втручань. Майстер-клас по лапароскопічних маніпуляціях провели завідувач кафедри хірургії БДМУ професор І.Ю Полянський та доцент М.М. Гресько. 
        
        Особливістю заходу стала пряма відеотрансляція з операційної у комп’ютерний клас кафедри
хірургії, де учасники семінару – практикуму мали можливість спостерігати за всіма етапами оперативного втручання, яке виконував доц. В.В. Андрієць. Співробітники кафедри фахово коментували хід операції та відповідали на чисельні запитання учасників практикуму. 
        Усі учасники семінару-практикуму з ентузіазмом брали участь у запропонованих заходах та висловились про необхідність ширшого інтегрування подібної програми з практичних навичок у навчальний процес. 
        Найактивніші студенти отримали відповідний сертифікат, який засвідчив про їх участь у семінарі. 
Згадкою для всіх учасників про семінар – практикум з хірургії стало загальне фото учасників із співробітниками кафедри.