Майстер-клас з хірургії у рамках ІІ Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених

опубліковано 14 квіт. 2015 р., 04:40 Гирла Ян Вікторович БДМУ, Чернівці   [ оновлено 14 квіт. 2015 р., 23:09 ]
    9 квітня 2015 р. у лекційній аудиторії кафедри хірургії БДМУ у рамках ІІ Міжнародного медико-фармацевтичного конгресу студентів та молодих вчених «Новітні тенденції в медицині та фармації» відбувся майстер-клас з хірургії, в якому взяли участь понад 30 студентів з нашого університету та медичних вузів Львова, Вінниці, Полтави, Одеси, Республіки Молдова.
    У вступному слові при відкритті майстер-класу завідувач кафедри хірургії, проф. І.Ю. Полянський підкреслив важливість проведення подібних заходів, які надають можливість оволодіти новими практичними навичками, забезпечують обмін досвідом, науковими задумами та ідеями. Доцент Я.Ю. Войтів прочитав міні-лекцію на тему «Методи з’єднання тканин у хірургії, види сучасного шовного матеріалу».
    Організатори заходу забезпечили учасникам можливість освоїти техніку
зав’язування хірургічних вузлів та накладання швів на розроблених на кафедрі стендах-тренажерах. Практикум проводили доц. Я.Ю. Войтів, ас. В.І. Москалюк, ас. Я.В. Гирла, ас. Шеремет М.І., які показали майстер-клас по зав’язуванню хірургічних вузлів різними способами та методику накладання різних видів швів. Усі охочі мали можливість потренуватись у набутті цих навичок, а також пройти своєрідний тест на якість їх виконання під контролем співробітників кафедри. Слід зауважити, що тренажери, які викликали жвавий інтерес молодих вчених до програми майстер-класу, є оригінальними напрацюваннями кафедри хірургії.
    З великим захопленням учасники прийняли участь у другому етапі – тренінгу
на лапароскопічному тренажері, де кожен зміг в умовах, максимально наближених до реальних, виконати ряд вправ, направлених на покращення координації та точності рухів, спробувати накласти шви та зав’язати хірургічний вузол, що необхідно при виконанні лапароскопічних втручань. Майстер-клас по лапароскопічних маніпуляціях проводили професор І.Ю Полянський та доцент М.М. Гресько.

Зацікавленість учасників викликала пряма відеотрансляція з операційної у комп’ютерний клас кафедри хірургії, де учасники майстер-класу мали можливість спостерігати за всіма етапами оперативного втручання, яке виконував доц. В.В. Тарабанчук. Співробітники кафедри фахово коментували хід операції та відповідали на чисельні запитання учасників практикуму.
    Усі учасники майстер-класу з ентузіазмом брали участь у запропонованих заходах та висловились про необхідність ширшого інтегрування подібної програми з практичних навичок у навчальний процес.
    По завершенні заходу, студенти-учасники отримали відповідний сертифікат, який засвідчив їх участь у майстер-класі.
    Згадкою для всіх учасників про майстер-клас з хірургії стало загальне фото учасників із співробітниками кафедри.