Для студентів 4 курсу!

опубліковано 15 лист. 2014 р., 02:05 Гирла Ян Вікторович БДМУ, Чернівці   [ оновлено 23 груд. 2014 р., 06:11 ]

Увага!

Після теми «Гострий панкреатит» студенти мають готувати «Гострі та хронічні ускладнення виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки» (7 годин заняття), яка містить об’єднанні питання з методичних розробок по кровоточивій, перфоративній виразці (4 години)  та пілородуоденальному стенозу (3 години) Відповідно темам студенти за це заняття отримають дві оцінки.

1. Гострі та хронічні ускладнення виразкової хвороби шлунку та 12-палої кишки (4 години заняття).

Етіологія та патогенез, класифікація перфоративних гастродуоденальних виразок. Клініка типової та атипової перфоративної гастродуоденальної виразки. Діагностика та диференційна діагностика типової та атипової перфоративної гастродуоденальної виразки. Рентгенологічні, лапароскопічні методи, та методи УЗД діагностики. Лікувальна тактика при перфоративній гастродуоденальній виразці. Підготовка хворого до оперативного втручання та вибір оптимального способу виконання оперативного втручання. Консервативна терапія у післяопераційному періоді. Етіопатогенез, класифікація виразкової кровотечі. Клініка виразкової кровотечі. Лабораторні та ендоскопічні методи діагностики виразкової кровотечі. Диференційна діагностика шлунково-кишкових кровотеч. Лікувальна тактика при виразковій кровотечі: показання до вибору консервативного лікування, ендоскопічних методів гемостазу, оперативного втручання. Вибір методу оперативного втручання при виразковій кровотечі.

2. Хірургія шлунку, дванадцятипалої кишки. (3 години заняття)

Пілородуоденальний стеноз (патогенез, класифікація, клініка, особливості клінічних проявів різних ступенів стенозу, диференційний діагноз, методи дослідження, консервативне та оперативне лікування, види операцій). Дуоденальний стеноз. Пенетрація виразки шлунку та дванадцятипалої кишки (патогенез, залежність клініки від пенетруючого органу, диференційний діагноз, методи дослідження, консервативне та оперативне лікування, види операцій). Малігнізація виразки (стан проблеми, клінічні прояви, диференційний діагноз, методи дослідження, особливості оперативних втручань). Ульцерогенні ендокринні захворювання (первинний гіперпаратиреоз, синдром Золінгера-Елісона, особливості клініки, діагностики та лікування). Рідкісні захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки: сторонні тіла (різноманітні предмети, безоари (фітобезоари, трихобезоари, себобезоари), опіки (хімічні, термічні), синдром Маллорі-Вейса, хвороба Менетріє, синдром Шмідена, хвороба Рандю-Ослера-Вебера, дивертикули шлунку та дванадцятипалої кишки.

П.С. Методичні вказівки для підготовки до заняття містяться на сервері дистанційного навчання MOODLE.