Колектив кафедри хірургії  №1

ПОЛЯНСЬКИЙ

Ігор Юлійович

Заслужений лікар України, 

доктор медичних наук,

професор, завідувач кафедри

Закінчив Чернівецький державний медичний інститут у 1978 р. Працював торакальним хірургом у Чернівецькому обласному протитуберкульозному диспансері. З 1981 р. - асистент кафедри оперативної хірургії і топографічної анатомії. У 1985 році захистив кандидатську дисертацію "Развитие и становление топографии грудного протока в раннем онтогенезе человека". З 1987 року - асистент кафедри факультетської хірургії, з 1992 - доцент. У 1996 р. захистив докторську дисертацію "Особливості розвитку, перебігу, лікування та профілактики перитоніту при променевому ураженні". З 1996р. - професор кафедри, з вересня 1997р. - завідувач кафедри. Під керівництвом І.Ю. Полянського захищено 2 докторськи та 15 кандидатських дисертацій. Автор підручника «Факультетська хірургія», 12 монографій та навчальних посібників, більше 420 наукових праць, 85 авторських свідоцтв на винаходи та патенти, понад 130 раціоналізаторських пропозицій. Член Правління Асоціації хірургів України, Голова асоціації хірургів Чернівецької області. Почесний член асоціації хірургів Республіки Молдова. Член редакційної колегії журналів «Клінічна анатомія та оперативна хірургія», «Клінічна та експериментальна медицина», "Аrta medica", хірург вищої категорії.

ГРИНЧУК

Федір Васильович

доктор медичних наук,

професор кафедри

Закінчив лікувальний факультет Чернівецького державного медичного інституту в 1988 р. Працював хірургом в м. Чернівці та Чернівецькій області. У 1992-1994 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі факультетської хірургії Чернівецького державного медичного інституту, після закінчення якої обраний на посаду асистента кафедри факультетської хірургії. У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Особливості перебігу, діагностики та лікування гострої кишкової непрохідності на фоні променевого ураження". У 2001 році призначений на посаду доцента кафедри, а з 2002 року обраний за конкурсом. У 2007 році захистив докторську дисертацію на тему: "Особливості лікування та профілактики гострого перитоніту при цукровому діабеті та іншій системній патології". З 2008 – професор кафедри хірургії. Під керівництвом Ф.В. Гринчука захищено 3 кандидатських дисертації. Автор 1 монографії, 14 навчальних посібників, понад 290 наукових праць, 32 патентів. Член Правління Асоціації хірургів Чернівецької області. Член редакційної колегії журналу Acta Scientific Gastrointestinal Disorders. Хірург вищої кваліфікаційної категорії. Нині займається проблемами гострої і хронічної хірургічної патології органів черевної порожнини та вдосконаленням ендоскопічних оперативних утручань. Є куратором базового хірургічного відділення, консультантом відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії.

БІЛООКИЙ

В'ячеслав Васильович

Заслужений лікар України, 

доктор медичних наук,

професор кафедри

Закінчив лікувальний факультет Чернівецького державного медичного інституту в 1984 р. Працював хірургом в районах Хмельницької та Чернівецької областей. У 1990-1992 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі факультетської хірургії, після закінчення якої обраний на посаду асистента кафедри факультетської хірургії. У 1994 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Эндотоксикоз при острой хирургической патологии и методы его диагностики". У 2000 році обраний на посаду доцента кафедри. З 1998 року по 2008 - заступник декана медичного факультету №2. У 2008 році обраний деканом стоматологічного факультету. У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за темою "Клініко-експериментальне обґрунтування діагностики та хірургічного лікування жовчного перитоніту". З вересня 2010 року на посаді професора кафедри хірургії Буковинського державного медичного університету. Автор 7 монографій та 282 наукових праць, 40 винаходів, та 27 раціоналізаторських пропозицій. Займається хірургічним лікуванням захворювань щитоподібної залози. Хірург вищої категорії. 

МАКСИМ'ЮК

Віталій Васильович

доктор медичних наук, 

професор кафедри

У 2000 р. з відзнакою закінчив лікувальний факультет Буковинської державної медичної академії. У 2002 році з відзнакою захистив магістерську кваліфікаційну роботу за спеціальністю "хірургія", після чого був обраний на посаду асистента кафедри. У 2003 році захистив кандидатську дисертацію на тему: “Санація очеревинної порожнини у комплексному лікуванні різних форм перитоніту”. З 2007 року обраний на посаду доцента кафедри. Автор 128 наукових праць, 38 патентів, 11 раціоналізаторських пропозицій. Відповідальний виконавець планової наукової роботи кафедри. У 2015 році захистив докторську дисертацію на тему: «Гострий панкреатит: патогенетичні механізми розвитку та нові підходи до діагностики, прогнозування перебігу і лікування». Лікар-хірург вищої категорії. 

АНДРІЄЦЬ

Володимир Васильович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив Чернівецький державний медичний інститут в 1994 р. З 1994 по 1997 рр. навчався в магістратурі на кафедрі факультетської хірургії, по закінченні якої захистив на «відмінно» науково-кваліфікаційну магістерську роботу. З листопада 1997 року працював асистентом кафедри факультетської хірургії, ЛОР та очних хвороб Буковинської державної медичної академії, з 5 квітня 2002 року обраний на посаду доцента цієї кафедри. 19 червня 2003 року присвоєно вчене звання доцента. В 1998 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Профілактика та лікування окремих форм післяопераційного перитоніту”. Неодноразово виступав з науковими доповідями на Всеукраїнських з’їздах хірургів, конференціях та симпозіумах. Співавтор 14 деклараційних патентів України, 5 рац. пропозицій, автор більше 90 друкованих робіт. Відповідає за навчально-методичну роботу кафедри. У клініці виконує лапароскопічні оперативні втручання на органах черевної порожнини, впроваджує сучасні технології в лікування зовнішніх гриж черевної стінки. Хірург вищої атестаційної категорії.  

ГРЕСЬКО

Михайло Михайлович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив лікувальний факультет Чернівецького державного медичного інституту в 1984 році. Працював хірургом у Глибоцькій ЦРЛ. У 1988 - 1990 рр. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі факультетської хірургії. У 1992 р. захистив дисертацію на тему: "Эффективность коррекции титра специфических антител при остром перитоните" і отримав вчений ступінь кандидата медичних наук. З 1992 року доцент кафедри. Хірург вищої категорії. Автор 126 друкованих наукових праць, 1 інформаційного листа, 2 раціоналізаторських пропозицій. Відповідальний за лікувальну роботу кафедри. У клініці виконує лапароскопічні втручання на органах черевної порожнини. Вповаджує сучасні технології в лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту і зовнішніх гриж черевної стінки. 

ТАРАБАНЧУК

Володимир Володимирович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив Чернівецький медичний інститут у 1979 році. З 1979 р. по 1980 р. проходив інтернатуру з хірургії на базі хірургічного відділення Кіцманської ЦРЛ. З вересня 1986 року навчався в аспірантурі на базі кафедри госпітальної хірургії. У 1987 році нагороджений премією республіканського наукового товариства хірургів України. У 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Усовершенствование методов хирургического лечения гнойно-некротических процессов мягких тканей с использованием физиотерапии» та був обраний на посаду асистента кафедри госпітальної хірургії. З 1995 року був відряджений та працював на посаді консультанта у хірургічному відділенні Центрального Госпіталю м. Джмеіль Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії. З лютого 2009 р. асистент, а з лютого 2012, доцент кафедри хірургії Буковинського державного медичного університету. Автор 56 друкованих робіт 2 патентів України на корисну модель та 27 раціоналізаторських пропозицій. 

ГИРЛА

Ян Вікторович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив Буковинську державну медичну академію у 2002 році. З 2002 по 2004 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю “хірургія”.  З вересня 2006 р. обраний на посаду асистента кафедри факультетської хірургії, ЛОР та очних хвороб Буковинського державного медичного університету. У червні 2013 р. захистив кандидатську дисертацію: “Хірургічні аспекти комплексного лікування хворих на різні форми гіпертиреоїдного зоба". Автор та співавтор 105 наукових робіт (з яких 9 робіт у базі Scopus та Web of science), 8 деклараційних патентів України на корисну модель, 3 раціоналізаторських пропозицій. Відповідальний на кафедрі за впровадження у навчальний процес інформаційних технологій навчання. З вересня 2020 р. - на посаді доцента кафедри хірургії №1.

У клініці, на займається діагностикою (УЗД, пункціна біопсія) та хірургічним лікуванням захворювань щитоподібної залози та прищитоподібних залоз за сучасними протоколами Американської та Європейської Тиреоїдної Асоціації. Володіє методиками операцій на щитоподібній залозі при вузлових формах зоба, дифузному токсичному зобі, хворобі Грейвса, АІТ із вузлоутворенням, (екстрафісціальна, TFT гемі- та тиреоїдектомія), при раку щитоподібної залози із ураженням шийних лімфовузлів (центральна та бокова лімфодисекція шиї), при аденомі прищитоподібних залоз та первинному гіперпаратиреозі.

Постійно удосконалює та проваджує нові технології у лікуванні найбільш розповсюдженої хірургічної патології. Виконує відкриті та лапароскопічні оперативні втручання на органах черевної порожнини з приводу гриж передньої черевної стінки, захворювання жовчного міхура, запалення апендиксу, тощо).

Повсякденно використовує навички амбулаторно-поліклінічної хірургії. Член "Асоціації хірургів Чернівецької області". Хірург вищої категорії.

online запис на консультацію

Білоокий

Олександр В'ячеславович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив медичний факультет №1 Буковинського державного медичного університету у 2010 році. З 2010 по 2013 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю «хірургія» на базі хірургічного відділення Чернівецької лікарні швидкої медичної допомоги. У 2010 – 2013 р.р. навчався в магістратурі на кафедрі хірургії та урології. З 1 вересня до 30 листопада 2013 року працював лікарем-хірургом в Хотинській ЦРЛ. З 1 грудня 2013 по 1 грудня 2016 навчався в аспірантурі на кафедрі хірургії ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет». У лютому 2014 року запланував кандидатську дисертацію. З 1 вересня 2015 року затверджений на посаду асистента кафедри хірургії. У 2017 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості діагностики та лікування жовчного перитоніту». Є співавтором 35 наукових праць: 1 монографії; 16 праць у наукових фахових виданнях, 6 – у збірниках науково практичних конференцій, 12 деклараційних патентів на корисну модель. У клініці займається розробкою та впровадженням сучасних методів діагностики та хірургічного лікування захворювань щитоподібної залози. 

online запис на консультацію

Мороз

Петро Васильович

кандидат медичних наук,

доцент кафедри

Закінчив медичний факультет №1 Буковинського державного медичного університету у 2009 році. З 2009 по 2012 рр. проходив навчання в інтернатурі за спеціальністю «хірургія» на базі хірургічного відділення Чернівецької ОКЛ. У 2012 – 2014 р.р. навчався в клінічній ординатурі на кафедрі хірургії. З 1 серпня 2012 до 30 листопада 2014 року працював лікарем-хірургом в Путильській ЦРЛ. З 1 грудня 2014 по 1 грудня 2017 навчався в аспірантурі на кафедрі хірургії №1 ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет». З 1 вересня 2015 року затверджений на посаді асистента кафедри хірургії. У 2017 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Особливості розвитку, перебігу та лікування хворих на гострий перитоніт при різних варіантах модифікації гену IL-1β -511». Є співавтором 37 наукових праць: 16 праць у наукових фахових виданнях, 22 – у збірниках науково практичних конференцій, 9 деклараційних патентів на корисну модель. У клініці займається розробкою та впровадженням сучасних методів діагностики та лікуванням хворих із захворюваннями органів черевної порожнини. 

online запис на консультацію